Główny/a Księgowy/a Ref. No: 6352

Zamek Królewski na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki

poszukuje kandydata do pracy na stanowisku:

Region: Kraków, małopolskie

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne, preferowane kierunki: rachunkowość i finanse, mile widziane studia podyplomowe z zarządzania, a także branżowe uprawnienia i licencje
  • Pięcioletnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Doświadczenie w zakresie rozliczania finansów publicznych
  • Znajomość zasad rachunkowości, przepisów dotyczących prawa bilansowego, podatkowego, znajomość aktualizacji regulacji ZUS oraz prawa zamówień publicznych
  • Umiejętność opracowywania analiz i sporządzania okresowych raportów o sytuacji finansowej Instytucji, planów budżetowych, bilansu, cash  flow
  • Doświadczenie w kierowaniu zespołem pracowników
  • Umiejętność organizacji pracy własnej i podległego zespołu, kreowania efektywnych rozwiązań
  • Odpowiedzialność, rzetelność
  • Dyspozycyjność
  • Zdolność do pracy pod presją czasu
  • Wysoka kultura osobista oraz kultura pracy

Obowiązki:

  • Prowadzenie rachunkowości instytucji zgodnie z ustawą o rachunkowości
  • Realizacja obowiązków i odpowiedzialności określonej w ustawie o finansach publicznych
  • Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem finansowo-księgowym
  • Usprawnianie istniejących procesów księgowych oraz zarządzanie organizacją pracy
  • Odpowiedzialność za terminowe i prawidłowe przygotowanie deklaracji podatkowych
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych
  • Kontrola prawidłowości transakcji finansowych oraz nadzór nad sprawnym obiegiem dokumentów
  • Współpraca i dbałość o poprawną komunikację z instytucjami zewnętrznymi, audytorami oraz działami wewnątrz instytucji

Oferujemy:

  • Pracę w stabilnej instytucji
  • Odpowiedzialne stanowisko w profesjonalnym zespole
  • Możliwość dalszego rozwoju zawodowego
  • Atrakcyjne wynagrodzenie