Manager ds. Podatków Ref. No: 7192

Dla naszego Klienta, jednej z wiądących firm  handlowych w Europie, w zwiazku z intensywnym rozwojem poszukujemy Kandydatów na stanowisko: Manager ds. Podatków.

Region: Katowice, śląskie

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane prawo, ekonomia, finanse i rachunkowość)
  • Minimum 5 lat doświadczenia w doradztwie podatkowym
  • Komunikatywna znajomość j. niemieckiego
  • Doświadczenie w sporządzaniu opinii oraz przygotowywaniu różnego rodzaju dokumentacji podatkowej zarówno w języku polskim jak i niemieckim
  • Obsługa pakietu MS Office na poziomie zaawansowanym

Obowiązki:

  • Dokonywanie interpretacji, opinii i ekspertyz oraz monitorowanie zmian przepisów prawa podatkowego
  • Przygotowanie i analiza umów pod względem podatkowym w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych, uzgadnianie z organami podatkowymi i kontrola rozliczeń podatkowych
  • Tworzenie, opracowywanie i monitorowanie wewnętrznych instrukcji w zakresie rachunkowości i podatków (w tym VAT)
  • Udział w zewnętrznych kontrolach podatkowych i analiza skutków ich ustaleń
  • Wsparcie podatkowe projektów i reorganizacji w Polsce
  • Koordynacja współpracy z audytorami i zewnętrznymi doradcami podatkowymi
  • Przygotowywanie dokumentacji podatkowej (np. dokumentacji cen transferowych, analiz porównawczych)
  • Przeprowadzanie szkoleń/ instruktaży wewnętrznych o tematyce podatkowej
  • Raportowanie i współpraca z działem podatkowym w Niemczech

Oferujemy:

  • Ciekawą, pełna wyzwań prace w międzynarodowej firmie handlowej z tradycjami
  • Konkurencyjne wynagrodzenie
  • Pakiet socjalny (prywatna opieka medyczna dla pracowników i ich rodzin oraz ubezpieczenie na życie)
  • Stabilność zatrudnienia i długofalową perspektywę rozwoju
  • Przyjazną atmosferę pracy