Audyt personalny

Audyt personalny to sprawdzona metoda oceny kompetencji oraz potencjału zawodowego pracowników w kontekście planów i potrzeb firmy. Przeprowadzany jest zarówno dla pojedynczych pracowników, jak i kluczowych grup, czy wszystkich zatrudnionych w organizacji. 

Kiedy mogę potrzebować audytu personalnego? 

  • Podczas zebrania kompleksowej informacji o kompetencjach zatrudnionej kadry - niezbędnych do podejmowania właściwych decyzji personalnych w przypadku zmian właścicielskich, fuzji, reorganizacji czy redukcji.
  • Podczas rozwiązywania bieżących dylematów związanych z podejmowaniem właściwej decyzji o zatrudnieniu, awansie czy też przeniesieniu pracownika na nowe stanowisko lub do innego obszaru zadań.
  • W przypadku potrzeby uzyskania informacji pomocnych przy konstruowaniu ścieżek kariery i tworzeniu planów sukcesji.
  • W potrzebie wspomagania decyzji związanych z doborem pracowników do projektów i zadań specjalnych.
  • W określeniu optymalnej ścieżki rozwoju pracowników poprzez dobór obszarów i metod kształcenia (coaching, mentoring, szkolenia, studia managerskie, kursy specjalistyczne, samorozwój etc.).

Jakie korzyści dla mojej firmy płyną z audytu personalnego?

Szczegółowa informacja o uczestnikach audytów personalnych, pozwalająca na podjęcie właściwej decyzji i uniknięcie sytuacji zatrudnienia czy awansu niewłaściwej osoby.
Kompleksowa informacja na temat poziomu kompetencji zatrudnionej kadry przedsiębiorstwa, pozwalająca zarządom firm przygotować optymalną politykę personalną.
Zaawansowane merytorycznie Raporty Indywidualne z użytecznymi do podejmowania decyzji informacjami, uzupełnionymi o konkretne wskazówki rozwojowe.
Sesje feedbackowe, coachingowe lub szkolenia odpowiadające na potrzeby badanej grupy pracowników.
Opracowane Rankingi Pracowników z uwzględnieniem priorytetów Klienta.
Dostosowania programów szkoleń do rzeczywistej dynamiki potrzeb szkoleniowych pracowników.
Skontaktuj się z nami
BLOG HR
Zobacz, co dzieje się w świecie HR
ZOBACZ WSZYSTKIE