Badanie satysfakcji pracowników

Wykorzystaj anonimowe badanie satysfakcji pracowników, by dowiedzieć się jaką mają opinię na temat różnych aspektów działalności Twojej firmy.

W TEST przeprowadzamy cykliczne badania nastrojów i opinii, prowadząc systematyczny monitoring potrzeb i oczekiwań pracowników. Wykonujemy także jednorazowe badania satysfakcji– zbierając informacje potrzebne do przygotowania istotnych dla firmy zmian lub sprawdzamy opinie pracowników po ich wdrożeniu.

Odpowiednio skonstruowane badanie satysfakcji pracowników to narzędzie przynoszące wiele korzyści biznesowych. Poznaj je z nami już dziś!

Wybrani Klienci korzystający z naszego wsparcia w konsultingu HR

Badanie satysfakcji pracowników – dlaczego skutecznie Ci pomożemy

Dostarczymy zarządowi, managerom i działowi HR Twojej organizacji wiarygodne, przekrojowe, zanonimizowane informacje o opinii lub poziomie satysfakcji pracowników. Następnie będziesz mógł wykorzystać te kluczowe dane w procesie podejmowania decyzji związanych z różnymi aspektami zarządzania.
Poprawisz komunikację w organizacji, dzięki której przepływ informacji w zespołach i między nimi będzie skuteczny.
Zaangażujesz pracowników oraz poprawisz efektywność ich pracy.
Umocnisz wizerunek firmy dbającej o potrzeby swojego zespołu.
Skorzystasz z wieloletniego doświadczenia konsultantów TEST, a także ze sprawdzonych, autorskich narzędzi i oprogramowania do prowadzenia badań satysfakcji pracowników.

Badanie satysfakcji pracowników, a wizerunek pracodawcy

Zadowoleni pracownicy to zmotywowani pracownicy, dlatego też warto zadbać o ich dobre samopoczucie w miejscu pracy. Jedną z metod umożliwiających pomiar tego wskaźnika jest właśnie badanie satysfakcji pracowników. W oparciu o jego wyniki – wiarygodne i anonimowe – możesz wprowadzić usprawnienia w firmie, a Twoi Pracownicy docenią to, że liczysz się z ich zdaniem.

Wizerunek firmy, która dba o swoich pracowników z pewnością jest czymś pożądanym. Pomoże w prowadzonych rekrutacjach i przyciągnie dużą rzesze dobrych, doświadczonych kandydatów, o których coraz ciężej na dzisiejszym rynku pracy.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Jednym z celów badania jest poprawa efektywności pracy. To jednak tylko jeden z rezultatów jakie możesz uzyskać przeprowadzając badanie satysfakcji pracowników. Metoda ta pośrednio pozwoli również na zminimalizowanie absencji i rotacji pracowników w firmie. Jak? To bardzo proste! Dzięki badaniu wykryjesz czynniki ryzyka, które bezpośrednio wpływają na te parametry. Zbyt niskie wynagrodzenie, nadmiar obowiązków, zła atmosfera – gdy już to wiesz możesz wdrożyć takie rozwiązania by zminimalizować skutki ich oddziaływań. Twoi pracownicy chętniej będą przychodzić do pracy i rzadziej myśleć o zmianie pracodawcy. Jeśli więc zmagasz się z problemem dużej rotacji, zgłoś się do nas, a my przeprowadzimy Cię przez cały proces badania satysfakcji pracowników.

Dlaczego my? Ponieważ możesz być pewny, że nasze usługi są szyte na miarę Twoich potrzeb, co w przypadku badania satysfakcji pracowników jest kluczowe w kontekście uzyskania wiarygodnych, nadrzędnych z perspektywy zarządzania przedsiębiorstwem wyników.

Pamiętaj o regularności!

Załóżmy, że przeprowadziliśmy już pierwsze badanie satysfakcji pracowników, przeanalizowaliśmy dane i wprowadziliśmy niezbędne usprawnienia. Ale czy przyniosły one zamierzone efekty? Żeby się tego dowiedzieć warto pamiętać o regularności. To ona pozwoli nam na wprowadzenie skutecznych zmian w organizacji.

Anonimowość i dobrowolność

Przeprowadzone badanie satysfakcji pracowników powinno być przede wszystkim anonimowe i dobrowolne. Anonimowość sprzyja wyrażaniu prawdziwych opinii o firmie. Dobrowolność sprawi, że Twoi pracownicy nie potraktują tego jako dodatkowego obowiązku.

W naszej firmie wiemy, jak należy przeprowadzić badanie satysfakcji pracowników, by zarówno osoby biorące w nim udział, jak i pracodawcy byli w pełni zadowoleni z jego efektów.

Rozpocznij współpracę z nami już dziś i poznaj zadowolenie z pracy w Twojej organizacji

Chcesz poznać szczegóły naszej oferty?

Skorzystaj z formularza kontaktowego lub skontaktuj się z Agatą, która odpowie na wszelkie pytania i przygotuje ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.