Outplacement

Outplacement to zestaw kompleksowych działań wspierających firmę w planowaniu zwolnień oraz w trakcie i po zakończeniu procesu redukcji. Wbrew pozorom, dobrze przeprowadzony program outplacementu nie koncentruje się wyłącznie na zwalnianych pracownikach. Wsparcie otrzymuje także kadra managerska i kierownicza oraz dział HR podejmujący bardzo trudne, stresujące decyzje. Modelowy outplacement poświęca także uwagę pracownikom pozostającym w organizacji, których sytuacja tylko z pozoru jest komfortowa.    

Kiedy mogę potrzebować outplacementu? 

  • Jeśli planowane są zwolnienia – konsultanci TESTu wspomagają zarządy firm oraz działy HR w ustaleniach organizacyjnych i merytorycznych dotyczących planowania procesu zwolnień, programów dobrowolnych odpraw etc. tak, aby redukcje przebiegały w maksymalnie spokojnej atmosferze, z unikaniem „ucieczek na L4” i innych niekorzystnych zachowań pracowników. Na tym etapie konsultanci pomagają również uzgodnić pakiet usług outplacementowych oferowanych zwalnianym pracownikom oraz uczestniczą w rozmowach ze związkami zawodowymi czy radami pracowniczymi.
  • Przy wsparciu działań specjalisty ds. public relations czy specjalisty ds. komunikacji w działaniach wewnętrznych oraz skierowanych do otoczenia firmy.
  • W przygotowaniu kadry managerskiej i kierowniczej oraz pracowników działu HR do przeprowadzenia procesu zwolnień oraz prowadzania rozmów zwalniających.


Jakie korzyści dla mojej firmy płyną z zastosowania outplacementu?

Wsparcie zarządów, managerów, kierowników i działów HR w procesie podejmowania bardzo trudnych decyzji związanych z przeprowadzaniem redukcji.  
Efektywna pomoc merytoryczna i psychologiczna dla zwalnianych pracowników obejmująca zarówno część doradczo-szkoleniową, jak i poszukiwanie dla nich nowej pracy.
Wsparcie dla managerów i ich zespołów po przejściu procesu redukcji w budowaniu nowych zespołów, umacnianiu morale i zaangażowania oraz motywacji do pracy.
Wsparcie osób odpowiedzialnych za komunikację wewnętrzną i PR w procesie informowania o zwolnieniach.
Pomaga zachować wizerunek dobrego pracodawcy zarówno wśród zwalnianych pracowników, jak i tych którzy pozostają w firmie. 
Skontaktuj się z nami
Informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest AG TEST HR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Zwierzynieckiej 30. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przetworzenia zgłoszenia, udzielenia odpowiedzi oraz realizacji działań wynikających z przesłanego zapytania. Dane te nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Podstawą przetwarzania danych jest udzielona przez Państwa zgoda. Dane osobowe będą przechowywane do czasu realizacji działań wynikających z przesłanego zapytania. Posiadają Państwo prawo do:
  • • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania a także prawo do przenoszenia swoich danych osobowych;
  • • wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody, nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • • Wniesienia skargi do organu nadzorczego (GIODO/PUODO)
Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do przesłania zapytania.

Dane kontaktowe administratora danych:
AG TEST HR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa: Ul. Zwierzyniecka 30, 31-105, Kraków
Dane-osobowe@testhr.pl

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych:
iod@testhr.pl
BLOG HR
Zobacz, co dzieje się w świecie HR
ZOBACZ WSZYSTKIE