Rekrutacja inżynierów – czy różni się od innych?

Wiele dyskutuje się na temat poziomu kształcenia czy sytuacji na rynku pracy, lecz pewien fakt nie budzi żadnych wątpliwości. Nie da się bowiem podważyć tego, że polscy inżynierowie cieszą się bardzo dobrą opinią, nie tylko w ojczyźnie, ale również na całym świecie. Rekrutacja osób z wykształceniem technicznym jest wymagającym zadaniem dla rekruterów. Jak sobie z nim poradzić?

Polski inżynier – uznana marka

Polscy inżynierowie z rozmaitych branż to osoby o znakomitej renomie na całym świecie. Na rynku pracy wciąż jest nisza do wypełnienia, a wiele firm gorączkowo szuka wsparcia w rekrutacji inżynierów. Nic dziwnego, że z reguły wykwalifikowani inżynierowie otrzymują wysokie wynagrodzenie, skoro mogą przebierać w ofertach pracy i nie muszą martwić się o przyszłość. Podczas gdy w niektórych branżach dojrzały wiek działa raczej na niekorzyść kandydatów, to w przypadku inżynierów podkreśla ich doświadczenie. Jeśli dołożymy do tego regularne szkolenia i zdobyte certyfikaty, mamy do czynienia z kimś wymarzonym do wprowadzenia kreatywnych rozwiązań i zadbania o rozwój firmy.

Każdy z nas zna zapewne historie młodych, ambitnych studentów kierunków IT, którzy krótko po ukończeniu 20. roku życia otrzymali szansę pracy w globalnie rozpoznawalnych, imponujących koncernach, jak IBM, Microsoft, Google i podobnych firmach. Porównywalna sytuacja dotyczy choćby świata budownictwa, architektury czy chemii. Inżynier „z papierami” jest na wagę złota, ponieważ firmy nie są chętne zatrudniać osób bez należytych kompetencji. Bez umiejętnej rekrutacji są jednak do tego niejako zmuszone.

Podsumujmy: chcesz zatrudnić fachowca z wykształceniem technicznym i odpowiednim wykształceniem, ale nie masz pomysłu, jak przeprowadzić skuteczną rekrutację? Dotychczasowe próby nie przyniosły skutku? W takim razie przeczytaj więcej o tym, jak przebiega profesjonalna rekrutacja specjalistów.

Wiemy, jak rekrutować

Niemal 30 lat doświadczenia w wyszukiwaniu pracowników gwarantuje wiele korzyści dla klientów reprezentujących rozmaite branże. Wskaż, jakich kompetencji oczekujesz i jakie warunki pracy możesz zaoferować, a profesjonaliści w dziedzinie HR zajmą się resztą. Potrzebujesz inżyniera lub zespołu inżynierów? Być może otwierasz działalność albo rozwijasz już istniejącą organizację? W obu przypadkach istnieje duża szansa, że dzięki odpowiednim działaniom rekrutacyjnym Twoja firma wkrótce zostanie zasilona przez ekspertów z doświadczeniem.

Koniec z wysoką rotacją czy potencjalnymi przestojami z powodu braku pracowników. Rozbudowany, zewnętrzny proces rekrutacji oznacza monitoring, sprawdzanie wszystkich ważnych informacji, a nawet połączenie ich profilu z kulturą organizacyjną i potrzebami na danym stanowisku. W ten sposób stoisz przed ogromną szansą zatrudnienia albo wybitnego fachowca, albo obiecującego, utalentowanego pracownika z młodszego pokolenia. Poznaj jego mocne strony, zapoznaj się z dokonaniami i mierzalnymi osiągnięciami, zanim go zatrudnisz. Dzięki niestandardowemu podejściu możesz wyprzedzić swoją konkurencję.

Zatrudniaj inżynierów, którzy gwarantują stabilność, rozwój, wiedzę, ale i kreatywność. Po prostu sięgaj po najlepszych kandydatów na rynku.

Comments are closed.