Pierwsza praca dla Krakusa, czyli rekrutacje w SSC/BPO

Szukanie pracy to nie bułka z masłem – doskonale wiedzą o tym absolwenci krakowskich uczelni, którzy po raz pierwszy w życiu zamierzają spróbować swoich sił w poważnej, pełnoetatowej pracy. Gdzie warto szukać zatrudnienia i rozwijać swoje kompetencje? Młodzi kandydaci są obecnie szczególnie poszukiwani przez pracodawców z branży SSC/BPO/ITO. Takie centra usług biznesowych rosną dziś w Krakowie jak grzyby po deszczu.

Rozwój to drugie imię branży

W ciągu kilku ostatnich lat w Polsce odnotowaliśmy bardzo dynamiczny rozwój sektora usług biznesowych. Postęp w tym obszarze widoczny jest szczególnie w Krakowie oraz kilku innych dużych miastach. Branża co roku wzrasta o ok. 15%, a jej ekspansja przekłada się na nieustanne powiększanie przestrzeni biurowych. Z ostatnich obserwacji na rynku wynika także, że ten sektor gospodarki staje się w Krakowie wiodącym pracodawcą – nic w tym zresztą dziwnego, bo to oczywiste, że do rozwoju organizacji potrzebni są ludzie. A skoro przedsiębiorstwa rosną, to pracowników musi przybywać. Z uwagi na to, że w Krakowie działa wiele szkół wyższych, celem pracodawców naturalnie stają się „świeżo upieczeni” absolwenci. W Advisory Group TEST Human Resources prowadzimy szereg kampanii rekrutacyjnych dla sektora SSC, BPO lub ITO. Do najbardziej poszukiwanych pracowników należą m.in. programiści czy specjaliści zajmujący się finansami, obsługą klienta.

Od zera do managera

Co może zachęcić młode osoby do podjęcia pracy w centrach nowoczesnych usług dla biznesu? Nie bez znaczenia jest tutaj międzynarodowe środowisko. Wykonując swoje codzienne obowiązki, absolwenci mogą uczyć się języków oraz poznawać ludzi z różnych stron świata, co z pewnością zaprocentuje dla nich w przyszłości. Ogromnie ważne jest także poczucie stabilności, tak potrzebne osobom, które dopiero wchodzą na rynek pracy. Będąc zatrudnionym w centrum SSC, BPO czy ITO można mieć bowiem duże szanse na szybkie wspinanie się po szczeblach kariery, z juniora stając się specjalistą, następnie starszym specjalistą, managerem itd. Firmy działające w tej branży mają zwykle bardzo przejrzystą ścieżkę awansów, zwolnienia również zdarzają się tam stosunkowo rzadko. Jeśli dobrze wykonuje się swoją pracę, nie ma się raczej czego obawiać – bo pracodawca włożył przecież dużo środków w nasz rozwój.

Kolejną istotną rzeczą, która może motywować młodych ludzi do podjęcia pracy w sektorze SSC/BPO/ITO, są atrakcyjne benefity, inaczej nazywane dodatkami pozapłacowymi. Karty Multisport czy dopłaty do prywatnych pakietów zdrowotnych są dziś na porządku dziennym w prawie każdej dużej firmie. Dla osoby, która po raz pierwszy próbuje swych sił w etatowej pracy, tego typu dodatki stanowią dużą wartość, bo pomagają oszczędzić nieco środków z wypłaty, kreując jednocześnie dobrą opinię na temat pracodawcy.

Kraków to miasto szczególnie przyjazne osobom, które chcą rozpocząć swoją karierę właśnie od pracy w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu. Miasto zajmuje bowiem 9. miejsce na świecie pod względem rozwoju centrów outsourcingowych! Zapotrzebowanie na nowych pracowników dynamicznie rośnie, zwłaszcza że co pewien czas w Krakowie powstaje nowa firma, chcąca zapełnić wakaty. Warto więc być na bieżąco z naszymi ofertami pracy, by nie przeoczyć szansy na ekscytujący start zawodowej kariery!

Comments are closed.